Naar de inhoud Naar de footer

Maart is piekmaand bij SOS Dolfijn

Levende bruinvis gevonden

Op het strand van Texel

Dat maart onze piekmaand is, werd de afgelopen dagen opnieuw bevestigd. Op 24 maart ging de pieper weer: er was een levende bruinvis gevonden, dit keer op Texel. Dankzij de snelle inzet en de goede samenwerking met Ecomare kon het dier direct eerste hulp krijgen en naar de veerboot worden gebracht. In Den Helder vond vervolgens de overdracht plaats naar de ambulance van SOS Dolfijn, waarna de bruinvis naar ons opvangcentrum in Anna Paulowna werd vervoerd.

Ook de bruinvis die een dag eerder bij Dishoek werd gevonden, heeft de eerste nachten in de opvang goed doorstaan. Van de vinder kreeg zij de naam Geesje. Reddingsteam Zeedieren Nederland (RTZ) heeft de eerste noodhulp geboden.

Wij zijn dankbaar voor de inzet van alle betrokken hulpverleners en vrijwilligers die dit mogelijk maakten.

Op dit moment zorgen wij voor vier bruinvissen in onze opvang.

Duimen jullie met ons mee?

No alternative text description for this image

25 maart 2026

BOUW MEE AAN EEN GEZONDE TOEKOMST

Samen geven we ze een tweede kans

SOS Dolfijn ontvangt geen structurele overheidssubsidie. Alleen met jouw steun kunnen we 24/7 klaarstaan voor zeezoogdieren in nood en onderzoek doen dat de hele populatie dient.