Naar de inhoud Naar de footer

Positieve update vanuit de opvang

Sinds vandaag zwemt Coco ook mee onder water

Samen met bruinvissen Roelof en Jantje

Een positieve update vanuit de opvang! Sinds vandaag zwemt bruinvis Coco ook mee onder water samen met bruinvissen Roelof en Jantje. Bruinvis Coco werd lange tijd ondersteund in het water en bleef, toen ze zelf kon zwemmen, vooral aan het oppervlak. Duiken lukte haar nog niet.
Coco wordt nog volop behandeld tegen haar longworminfectie, maar het was vandaag ontzettend bijzonder om haar voor het eerst echt mee te zien zwemmen. En zelfs te zien kroelen met de andere bruinvissen. Heel mooi om te zien voor iedereen die dag en nacht voor haar heeft gezorgd.
Ook aan de andere kant van de opvang, in een aparte quarantaine, wordt witsnuitdolfijn Albi nog steeds dag en nacht begeleid in het water. Wel zien we voorzichtig kleine stapjes vooruit, soms zwemt Albi al korte stukjes zelfstandig, totdat de ademhaling weer omhoogschiet en ondersteuning nodig is.

 

 

8 mei 2026
BOUW MEE AAN EEN GEZONDE TOEKOMST

Samen geven we ze een tweede kans

SOS Dolfijn ontvangt geen structurele overheidssubsidie. Alleen met jouw steun kunnen we 24/7 klaarstaan voor zeezoogdieren in nood en onderzoek doen dat de hele populatie dient.